Powstanie film fabularny o Kajku i Kokoszu!

Wtorek, 20 kwietnia (17:34)

Kajko i Kokosz - kultowi bohaterowie komiksów Janusza Christy - znów zostaną przeniesieni na ekran. Tym razem mamy ich zobaczyć w filmie fabularnym. Wiadomo już, kto odpowiada za scenariusz. Ujawniono również nazwisko reżysera.

Informację o pracach nad filmem fabularnym o Kajku i Kokoszu podał Aurum Film - producent nominowanego do Oscara "Bożego Ciała" Jana Komasy czy głośnego "Króla" Jana P. Matuszyńskiego na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha. 

Jak ujawniono, autorem scenariusza, który wciąż jest w fazie przygotowań, jest Krzysztof Gureczny. Ma on na swoim koncie m.in. scenariusze do filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" oraz serialu animowanego "Kacperiada".

Film ma wyreżyserować Mateusz Rakowicz. Jego fabularny debiut - "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej - czeka na premierę zaplanowaną obecnie na wrzesień 2021 r.

Jak podkreśla Aurum Film, projekt dostał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na stronie Instytutu możemy przeczytać, że chodzi o 200 tysięcy złotych na tzw. development. 

Kajko i Kokosz w serialu dla Netfliksa


28 lutego na platformie Netflix premierę miała pierwsza część animowanego serialu o Kajku i Kokoszu. Za jego produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM pod nadzorem Eweliny Gordziejuk - showrunnerki, producentki wykonawczej i pomysłodawczyni adaptacji komiksu. 

Głosów komiksowym bohaterom użyczyli w serialu dla Netflixa znani aktorzy - Michał Piela został Kokoszem, Artur Pontek - Kajkiem, a Agata Kulesza - Jagą. Kasztelan Mirmił przemówił głosem Jarosława Boberka, a zbójcerzem Ofermą został stand-uper Abelard Giza. Kolejne dwie części serialu ukażą się na platformie w drugiej połowie 2021 r. oraz w 2022 r.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

Maciej Nycz