Piosenka z prawdziwego zdarzenia w RMF Classic: Natalia Kukulska i "Spotkać Micka Jaggera"

Czwartek, 26 września 2019 (10:23)

Co gwiazda rocka robi po próbie? Ogląda seriale - tak przynajmniej jest w przypadku Rolling Stonesów! I nie są to bynajmniej seriale, które mogą kojarzyć się z gwiazdą rocka. Czy informacja o tym może być tematem piosenki?

W każdą środę w RMF Classic, w porannym "Śniadaniu Mistrzów" tuż po godzinie 9, Artur Andrus wraz z prowadzącym program przegląda informacje z Polski i świata podawane w serwisach radiowych w poszukiwaniu inspiracji do napisania tekstu piosenki. Pretekstem może być informacja o ciekawym wydarzeniu lub fragment wywiadu. Może nim też być cytat z prasy.

Tym razem inspiracją była relacja londyńskiego korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena. 

Ten materiał zainspirował Artura Andrusa do napisania piosenki "Spotkać Micka Jaggera"

Jak ja sobie zestawiłem Micka Jaggera na scenie, to jaki on jest na tej scenie i potem ten jego wizerunek, że jednak ogląda takie spokojne seriale, to naprawdę to bardzo podziałało na wyobraźnię - tłumaczył Artur Andrus na antenie RMF Classic. Od razu zacząłem się zastanawiać, jak to w przypadku naszych rockmanów jest - czy oni też oglądają jakieś seriale? Trzeba byłoby przeprowadzić jakieś badania. Może się okazać, że tak naprawdę ci wszyscy artyści energetyczni na scenie potem w domu są spokojni, grzeczni, że to jest sama łagodność - dodał. 

"Spotkać Micka Jaggera"

Natalia Kukulska w piosence "Spotkać Micka Jaggera" /RMF FM

wyk. Natalia Kukulska
sł. Artur Andrus
muz. Łukasz Borowiecki
na pianinie zagrał Piotr Wrombel

realizacja audio-video - Jakub Rutka

Wszystkie Piosenki z prawdziwego zdarzenia można znaleźć tutaj 


Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

Maciej Nycz