W najbliższą sobotę o 20.00 na Targu Węglowym w Gdańsku zostanie pokazany zapis plenerowego spektaklu "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionego w 2013 roku na Jeziorze Bodeńskim w Bregencji. Opera zostanie wyświetlona na ekranie diodowym.

Opera prezentowana będzie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, na ekranie diodowym ustawionym na Targu Węglowym. Towarzyszyć jej będzie komentarz operowego eksperta Jerzego Snakowskiego oraz Katarzyny Hołysz, sopranistki i mezzosopranistki współpracującej m.in. z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Łódzką i Operą Bałtycką.

Zachęcamy rodziców i opiekunów do przyjścia z dziećmi. Dynamiczna, baśniowa inscenizacja z pewnością przypadnie im do gustu – mówi współorganizatorka pokazu Joanna Weltrowska. A Jerzy Snakowski dodaje, że "ta inscenizacja czarodziejskiej opery Mozarta powinna przypaść do gustu  zarówno pokoleniom wychowanym na Szancerze, jak i tym, które gustują w Tolkienie. To widowisko totalne, które rozgrywa się na lądzie, wodzie i w powietrzu. Są tu i potężne lalki, i akrobacje, i pirotechnika, i nurkowie, i unosząca się w powietrzu Królowa Nocy".

Wstęp na sobotni pokaz jest wolny. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Warto zabrać ze sobą własne, rozkładane krzesła lub inne siedziska.