Doskonali polscy reżyserzy Marczewski, Bugajski, Bajon, Gliński, Krauze i Trzaskalski mają wyreżyserować godzinne filmy telewizyjne o pierwszych latach Solidarności. Filmy powstać mają dla uczczenia 25 rocznicy powstania związku. Pierwsze odcinki, a ma być ich dziesięć powstaną do września. Jeden kosztować ma milion złotych.

W kinach od dziś \"Bardzo długie zaręczyny\" z Audrey Tautou w roli głównej, która tym, razem wcieliła się w postać Matyldy, która nie wierzy w śmierć ukochanego i po zakończeniu pierwszej wojny światowej szuka go na własna rękę. Koleiny film to zwariowana komedia z plejada gwiazd zatytułowana \"Poznaj moich rodziców\" i ostatni film który w tym tygodniu ma swoją premierę to „Zatańcz ze mną”.

W Teatrze Dramatycznym w Warszawie „Noce Szeherezady”. Na scenie pojawia się piękna kobieta, prawie naga z obrożą na szyi, do której przywiązany jest sznur. Zaczyna opowiadać historię, która jak się okazuje nie jest bajka z tysiąca i jednej nocy, a komentarzem do tego co się dzieje na Bliskim Wschodzie.