We wtorek swoją premierę będzie miała czwarta już płyta zespołu Bracia "Zmienić zdarzeń bieg". Już w poniedziałek od godziny 20:15 w stacji RMF Polski Rock można było usłyszeć materiał grupy na żywo na przedpremierowym koncercie.

W warszawskim Hard Rock Cafe Bracia zagrali po raz pierwszy cały materiał z najnowszego wydawnictwa oraz swoje największe hity. Dla wszystkich tych, którzy nie mogli być w Warszawie, RMFon przygotował coś specjalnego - transmisję tego koncertu na antenie RMF Polski Rock.

Już 14 maja na półki najlepszych sklepów muzycznych trafi nowe wydawnictwo zespołu Bracia "Zmienić zdarzeń bieg". Zespół potwierdził koniec prac nad płytą, teraz czekają już tylko na reakcje publiczności, a te na pewno będą przychylne. Przypomnijmy, że dwa single, które poznaliśmy, spotkały się z wielkim uznaniem i podbijały polskie listy przebojów.

"Zmienić zdarzeń bieg" to czwarty longplay zespołu, prace nad nim trwały ponad rok. Pierwszy singiel "Nad przepaścią" nagrany został z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz, a swoją premierę miał w kwietniu ubiegłego roku. Drugi singiel "Wierzę w lepszy świat", to obecny radiowy przebój. Jesteśmy pewni, że na ścieżce znajdziemy jeszcze nie jeden utwór, który okaże się hitem.

Album nagrywany był w Sulejówku pod Warszawą. Artyści mówią, że będzie bardziej melodyjny niż poprzednie, jednak możecie być spokojni - Bracia zarzekają się, że nie porzucili rockowego pazura. Nie wyrzekną się swoich korzeni, które tworzą fundamenty ich muzycznej drogi. Frontmani podkreślają, że bardzo ważne były dla nich teksty, których pisanie zlecali profesjonalistom.

Zespół Bracia istnieje na rynku muzycznym już ponad piętnaście lat, założycielami są Piotr i Wojtek Cugowscy (wokal, gitara), synowie Krzysztofa Cugowskiego (wokalista i założyciel Budki Suflera). W obecnym składzie znajdują się również Tomasz Gołąb (bas), Jarek Chilkiewicz (gitara), Bartek Pawulus (perkusja), producentem jest Marcin Trojanowicz jednocześnie grający na klawiszach.

Do największych sukcesów grupy zaliczają się cztery nagrody na festiwalu TOPtrendy 2007 za utwór "Jeszcze raz", który znalazł się na poprzedniej płycie "Zapamiętaj".

Kariera Braci nabiera tempa, nie spoczywają na laurach i zapewne długie lata będą tworzyć własną muzykę. Cały zespół jest bardzo ciekawy z jakim odbiorem spotka się ich najnowsza płyta, w jednym z wywiadów Piotr powiedział: Premiera nowego wydawnictwa to zawsze bardzo ważny moment w życiu artysty.

Jesteśmy pewni, że "Zmienić zdarzeń bieg" spotka się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wszystkich fanów, jak i miłośników dobrego polskiego rocka.