Oscara w tej kategorii otrzymał Piotruś i Wilk. Scenografię do tego filmu stworzył Polak Marek Skrobecki.

„Piotruś i wilk”. „Piotruś i wilk” to polsko-brytyjska animacja. Film wyreżyserowała Suzie Templeton, a scenografię stworzył Marek Skrobecki. Obraz jest ekranizacją baletu Sergiusza Prokofiewa.

„I Met the Walrus”. W 1969 r. 14-letni Jerry Leviatan wkradł się do hotelowego pokoju Johna Lennona i zmusił artystę do wywiadu. Po prawie 40 latach od tego wydarzenia Jose Raskin nakręcił o tym film. Reżyser użył nagranego przez chłopca wywiadu jako ścieżki dźwiękowej.
„Madame Tutli-Putli”. Dzieło duetu Chris Lavis i Maciek Szczerbowski opowiada o strachliwej kobiecie, która wsiada do tajemniczego pociągu. Bohaterka doświadcza w nim serii przerażających zdarzeń. Kanadyjska animacja jest inspirowana twórczością Witkacego, a jej współtwórca Maciek Szczerbowski otrzymał nagrodę Canal+ Award podczas Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Cannes. Szczerbowski od początku lat 80. mieszka w Kandzie.
„My Love”. Film animowany, osadzony w realiach XIX wiecznej Rosji. Główny bohater – młody, poszukujący miłości chłopiec spotyka na swojej drodze dwie, bardzo różne od siebie kobiety. Reżyserem obrazu jest Aleksandr Petrov. Scenariusz napisał Ivan Shmelyov.
„Even Pigeons Go To Heaven”. Francuska animacja, której producentami są Samuel Tourneux i Simon Vanesse. Obraz opowiada historię księdza, który próbuje sprzedać staremu mężczyźnie maszynę, która ma przetransportować go do nieba.