W kategorii Najlepszy Dźwięk, członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznali statuetkę Scottowi Millanowi, Davidovi Parkerowi i Kirkowi Francisowi za oprawę dźwiękową do "Ultimatum Bourne'a".

Scott Millan, David Parker i Kirk Francis - „Ultimatum Bourne'a”. Matt Damon po raz kolejny wcielił się w rolę zabójcy doskonałego, Jasona Bourne’a, który stracił pamięć. Film został uznany za najlepszą produkcję roku według redakcji brytyjskiego czasopisma Empire.

Randy Thom, Michael Semanick i Doc Kane - „Ratatuj”. Niezwykła animowana opowieść o szczurku, który zapragnął zostać szefem pięciogwiazdkowej francuskiej restauracji oraz o chłopaku na posyłki. Remy i Linquini pewnego dnia stają na swojej drodze i razem odkrywają sposób, aby rzucić kulinarny Paryż na kolana.
Paul Massey, David Giammarco i Jim Stuebe - „3:10 do Yumy”. Aktorski pojedynek Russella Crowe i Christiana Bale w nowocześnie zrealizowanej wersji westernu. Dan Evans desperacko potrzebując pieniędzy zgłasza się do transportowania przestępcy. Ma go doprowadzić w ręce władz do miasteczka Yuma.
Kevin O'Connell, Greg P. Russell i Peter J. Devlin - „Transformers”. Z rozmachem zrealizowany film akcji o mechanicznych stworach z planety Cybertron. Maszyny pod postacią samochodów przybyły na Ziemię. Ich misją jest odzyskanie źródła życia, zanim odnajdą je ich wrogowie, okrutne Decepticony.
Skip Lievsay i Craig Berkey - „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Kolejna superprodukcja braci Coen. Film opowiada historię myśliwego, który znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Mężczyzna zabiera ze sobą pieniądze. Oczywiście obie strony nieudanego interesu chcą odzyskać stracone pieniądze i narkotyki oraz zabić świadków.