W kategorii Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy Oscara otrzymał Le Mozart des Pickpockets w reżyserii Philippe Pollet-Villarda.

„Le Mozart des Pickpockets”. Reżyserem i twórcą scenariusza jest Philippe Pollet-Villard. To jego pierwsza nominacja do Oscara.

„Il Supplente”. Film opowiada historię nauczyciela, który przychodzi do klasy na zastępstwo. Uczniowie odkrywają, że jest w nim coś dziwnego. To pierwsza w życiu nominacja dla reżyserki – Andrei Jublin.
„Tanghi Argentini”. Belgijski film w reżyserii Guy Thysa. Występują: Cannes Cappelle, Inek Nijssen, Hilde Norga, Mathias Sercu i Dirk Van Dijck. Obraz opowiada o mężczyźnie, który musi naucyzć się tańczyć tango w dwa tygodnie. Ponieważ to bardzo trudna sztuka, prosi kolegę z biura o pomoc.
„The Tonto Woman”. Film w reżyserii Daniela Barbera i Matthew Browna opowiada o złodzieju bydła, który poznaje kobietę, która żyła w izolacji po tym, jak została porwana przez Indian.
„At Night”. Za ten obraz nominowani do Oskara zostali Christian E. Christiansen i Louise Vesth. Obraz opowiada historię trzech młodych kobiet, które zwierzają się ze swoich problemów podczas pobytu na oddziale onkologicznym jednego ze szpitali.