Muzeum zorganizowało wystawę. Do akcji wkroczyły dzieci

Poniedziałek, 27 grudnia 2021 (13:28)

Dwie wystawy plenerowe stojące na placu Solidarności zostały zniszczone podczas świąt Bożego Narodzenia - poinformowało w poniedziałek Muzeum Narodowe w Szczecinie. Jak podano, plansze z wystawy zostały użyte przez dzieci jako... sanki.

"Z przykrością informujemy, że w okresie świąt Bożego Narodzenia zostały zniszczone dwie plenerowe wystawy na placu Solidarności +1981. Stan W+ oraz +25 spojrzeń przez granicę+" - podało w poniedziałek na swoim profilu facebookowym Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Według pracowników muzeum, placówka ma zdjęcia i film, na których widać "jak dzieci przy aprobacie dorosłych opiekunów używają naszych tablic jako sanek".

"Nie ma przyzwolenia na tak jawny wandalizm i brak poszanowania naszej pracy" - czytamy. Muzeum podało, że sprawa została zgłoszona na policję.

Wystawy ustawione zostały na placu Solidarności, który jest jednocześnie dachem pawilonu Muzeum Narodowego - Centrum Dialogu Przełomy.

Pofałdowana przestrzeń placu jest często wykorzystywana m.in. przez osoby jeżdżące na deskorolkach, a zimą na sankach.

Wyreżyserował "Wielkie kłamstewka" i "Witaj w klubie". Jean-Marc Vallée nie żyje

W wieku 58 lat zmarł kanadyjski reżyser Jean-Marc Vallée. Był znany m.in. za sprawą filmu "Witaj w klubie", za role w którym Oscary otrzymali Matthew McConaughey i Jared Leto, a także serialu "Wielkie kłamstewka". czytaj więcej

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

Urszula Gwiazda

RMF/PAP