Marcin Wrona nie żyje. Ciało reżysera znaleziono w hotelu

Sobota, 19 września 2015 (10:02)
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2015 (12:33)

Marcin Wrona nie żyje. Reżyser miał 42 lata. Jak się dowiedział dziennikarz RMF FM Marek Balawajder, ciało Marcina Wrony znaleziono w hotelu w Gdyni.

Rzecznik gdyńskiej policji Michał Rusak potwierdził, że w jednym z gdyńskich hoteli nad ranem znaleziono ciało 42-letniego mężczyzny. Rzecznik podkreślił, że policję zawiadomiła ok. godz. 5:30 żona zmarłego.

Rusak zaznaczył, że powód śmierci nie jest znany, ale policja wstępnie wykluczyła, by przyczynił się do niej ktoś trzeci.

Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie w poniedziałek lub wtorek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok - powiedział.

Dodał, że policja i prokuratura zakończyły już czynności w hotelu. Funkcjonariusze nie przesłuchali jeszcze żony zmarłego.

Według naszych ustaleń, reżyser popełnił samobójstwo.


"W piątek w nocy zmarł nagle Marcin Wrona, reżyser filmu "Demon", pokazanego w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jako organizatorzy Festiwalu, a zarazem przyjaciele Marcina, jesteśmy głęboko poruszeni i zasmuceni Jego odejściem. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Żonie i Najbliższym reżysera. Jednocześnie informujemy, że planowane na dzisiejszy wieczór wręczenie nagród odbędzie się w wersji skróconej i z pełnym poszanowaniem pamięci po Marcinie" - taki komunikat pojawił się na stronie internetowej Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Marcin Wrona pokazywał na festiwalu w Gdyni film "Demon", nad którym bardzo długo pracował. Ten film startował w konkursie głównym. Marcin Wrona sam mówił, że włożył w ten film kilka lat ciężkiej, wyczerpującej pracy. Do Gdyni reżyser przyjechał prosto z Toronto. Jego film był tam owacyjnie przyjmowany.  

Marcin Wrona urodził się 25 marca 1973 w Tarnowie. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z tytułem doktora.

(j.)

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

Marek Balawajder

RMF FM/PAP