W niedzielę w Los Angeles odbędzie się gala rozdania Złotych Globów. To najważniejsze po Oscarach nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego. Zostaną wręczone już po raz siedemdziesiąty.

Statuetki będą wręczać m. in. Meryl Streep, George Clooney i Jeniffer Lopez. Szanse na ich otrzymanie mają m.in.Nicole Kidman, Daniel Day-Lewis czy Leonardo DiCaprio. Do Los Angeles przyleciała już Adele - jej udział w gali rozdania Złotych Globów to będzie pierwsze publiczne wystąpienie od czasów narodzin synka. Piosenkarka ma szansę na nagrodę w kategorii najlepsza piosenka za hit "Skyfall".
W tym roku najwięcej, bo aż siedem nominacji do nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej zdobył "Lincoln" Stevena Spielberga. Po pięć szans na statuetki Złotych Globów mają "Operacja Argo" Bena Afflecka i "Django" Quentina Tarantino.

Oprócz samych statuetek na gali liczą się tutaj też kreacje wielkich projektantów i stylizacje które po rozdaniu nagród pojawią się w serwisach modowych na całym świecie. W tym roku gospodyniami będą Amy Poehler i Tina Fey, które są też rywalkami w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym.