"Każdy w tej historii odnajdzie coś z siebie". Premiera filmu "Najlepszy"

Poniedziałek, 13 listopada 2017 (14:57)

"Każdy w tej historii odnajdzie coś z siebie, bo każdy z nas z czymś walczy. Ze słabością, z nałogiem, z samym sobą" - mówi w RMF FM aktorka Kamila Kamińska, która gra ukochaną głównego bohatera w filmie "Najlepszy". To inspirowana prawdziwą historią opowieść o byłym narkomanie, który miał nie żyć, a ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata. 13 listopada uroczysta premiera filmu w Warszawie, a 17 listopada wejdzie on do kin w całej Polsce.

Film "Najlepszy" inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego. Każdy z nas jest najlepszy. Tylko trzeba w to uwierzyć i spróbować działać, żeby przekonać o tym samego siebie. Jeśli obejrzycie ten film, a potem będziecie mieli chwilę słabości, przypomnijcie go sobie i pomyślcie, że warto spróbować walczyć o siebie - mówi Jerzy Górski.

Pamiętam, że po lekturze scenariusza byłam bardzo wzruszona. I od razu poszłam biegać. Przebiegłam ulicami, lasami, musiałam dać upust swoim emocjom - mówi w RMF FM Kamila Kamińska, filmowa Ewa. Tak pęd człowieka, poczułam, że to właśnie we mnie zostało najmocniej z tej historii. Ta historia jest bardzo prawdziwa - dodaje aktorka. Kamila Kamińska zdradza też, że bardzo pomogły jej rozmowy z Jerzym Górskim. Moja Ewa złożona jest z wielu cech różnych kobiet, które były wokół Jerzego - mówi nam aktorka.

"Dodawałem sobie siły i przekonywałem sam siebie, że dam radę"

Nowy tydzień w kulturze: "Najlepszy" i trzynaście wcieleń Cate Blanchett

"Najlepszy" - polska historia w amerykańskim stylu. Film z trzynastoma rolami Cate Blanchett. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier teatralnych roku, czyli "Proces" Kafki w reżyserii Krystiana Lupy. Tak zapowiada się nowy tydzień w kulturze. czytaj więcej

Główną rolę, inspirowaną postacią Jerzego Górskiego, gra Jakub Gierszał. Fizycznie to było dla mnie trudne, męczące, nie jestem do takiego tempa przyzwyczajony i nie nie jest typem sportowca - podkreśla w rozmowie z RMF FM. Każdy dzień na planie filmowym był dla mnie walką, dodawałem sobie siły i przekonywałem sam siebie, że dam radę - dodaje aktor.

Filmowej premierze towarzyszy też premiera książki "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą". Jej autorem jest Łukasz Grassa, a powieść niesie ze sobą potężną dawkę motywacji i inspiracji dla każdego, kto wątpi w siebie, od lat walczy z nałogami czy złymi nawykami

Uroczysta premiera filmu "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego odbędzie się 13 listopada o 20.00 w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Na czerwonym dywanie pojawią się twórcy oraz aktorzy w tym m.in. Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Adam Woronowicz, Arkadiusz Jakubik, Anna Próchniak, Kamila Kamińska, Mateusz Kościukiewicz, Szymon Warszawski i Tomasz Kot. Gościem specjalnym premiery będzie Jerzy Górski.

(ug)

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta