Gdzie jest Fan Bingbing? Wielka chińska gwiazda filmowa zniknęła

Wtorek, 18 września 2018 (07:37)

Znana z filmów "X-Men" i "Iron Men" Fan Bingbing zniknęła. Słuch o popularnej aktorce zaginął trzy miesiące temu. Media spekulują, że kobieta unikała płacenia podatków i została zatrzymana przez chińskie władze.

Fan Bingbing - nazywana chińską "Jennifer Lawrence" - to gwiazda, która nie tylko występuje w filmach, ale też reklamuje ekskluzywne produkty, w tym biżuterię i zegarki. Jest jedną z najlepiej opłacanych aktorek Państwa Środka. W ubiegłorocznym rankingu najbogatszych celebrytek w Chinach "Forbes" umieścił ja na pierwszym miejscu. 

Aktorka - obserwowana w mediach społecznościowych przez 62 miliony osób - w czerwcu przestała zamieszczać wpisy, m.in. na portalu Weibo. Jednocześnie w mediach pojawiły się informacje, że została oskarżona o oszustwa podatkowe - miała zgłaszać mniejsze wynagrodzenie niż w rzeczywistości dostawała, w związku z czym płaciła mniejsze podatki.

Niektórzy twierdzą, że kobieta przebywa w areszcie. Władze chińskie milczą jednak na temat jej zniknięcia. Do tej pory żadne nie wydały oficjalnego komunikatu. O losy gwiazdy był pytany m.in. chiński MSZ.

Media przypominają, że hipotezę, iż 37-letnia gwiazda przebywa w areszcie, wzmacniają ostatnie działania chińskich władz odnoszące się do artystów. Nowe regulacje dotyczące promocji filmów mają zapis, że twórcy powinni dążyć do "nieskazitelności moralnej". Bingbing miała tymczasem dzielić się swoimi dochodami z fiskusem w "nieuczciwy sposób".

(m)

Reuters

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura