Film o Lechu Wałęsie, legendarnym przywódcy Solidarności, będzie gotowy jesienią 2011 r. Jego tytuł to "My, naród polski" - zapowiedział reżyser Andrzej Wajda, który w Warszawie odebrał doktorat honoris causa Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Jesienią 2011 r. film musi być gotowy. Będzie się nazywał "My, naród polski" - powiedział dziennikarzom Wajda po uroczystości wręczenia doktoratu. Jak dodał, scenariusz filmu o Lechu Wałęsie powstaje we współpracy z Januszem Głowackim.

Chcemy opowiedzieć o Lechu jako naszym bohaterze narodowym, który jest naszą niezbywalną wartością (...) To niezwykłe, że robotnik stał się przywódcą narodu - podkreślił Wajda.

Na pytanie, kto zagra główną rolę, reżyser odparł, że jest na to za wcześnie. W Polsce mamy wielu wspaniałych aktorów, którzy mogą zagrać Wałęsę - mówił Wajda.

Uroczystość wręczenia Andrzejowi Wajdzie doktoratu honoris causa przez Białoruskią Akademię Sztuk Pięknych odbyła się w siedzibie Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.