L.U.C postanowił zatrzymać na chwilę swój pęd. Po nagraniu 10 albumów studyjnych na rynku ukazuje się specjalne, przekrojowe wydawnictwo ukazujące cztery twarze liryczne wrocławskiego tekściarza i producenta. Na krążku muzycznym znajdą się wybrane przez fanów utwory, w części pochodzące z niedostępnych już na rynku płyt.

Posłuchaj rozmowy z Łukaszem L.U.C. Rostkowskim

Łukasz L.U.C Rostkowski od ponad dekady odważnie kroczy swoją indywidualną, ambitną ścieżką, niezależną od trendów i mody. Artysta przez ostatnią dekadę był tak zaangażowany w liczne projekty, że jak sam mówi, zapomniał o własnym 10-leciu twórczości. "Zgodnie z tytułem jednej z moich ostatnich płyt "Nic się na stało". Osobiście wole cyfrę 11, więc fajniej będzie ją świętować, jak okrągłą rocznicę" - mówi L.U.C. W końcu znalazłem chwilę na to, by się zatrzymać. Ten album zapowiada pewną zmianę - nowy etap w mojej twórczości, którego efekty będą pewnie widoczne w przyszłym roku. To także forma podziękowania tym wszystkim, którzy pracowali ze mną i pomagali mi w tej drodze - dodaje artysta.

Dwupłytowy album pod tytułem "PRZEKRÓJ", wzbogacony pakietem wideoklipów, ma dziś premierę. Promować go będzie nowy singiel, przygotowany we współpracy z gronem zacnych twórców. Część utworów na płycie pochodzi z niedostępnych już na rynku płyt, których wartość sięga czasem nawet kilkuset złotych.

L.U.C już teraz zapowiada także specjalną trasę koncertową, której premiera odbędzie się 26 marca, w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na scenie pojawią się Urszula Dudziak, Natalia Grosiak, Leszek Możdżer, Buka, Vienio, Motion Trio, Nemy, Spaso i Zgas. Koncert we Wrocławiu nosi tytuł "L.U.C: Jeden na STO LECIE - Koncert przekrojowy".

(mpw)