Ania Przybylska we wspomnieniach: "Gdy miałeś ją spotkać, wiedziałeś, że będziesz miał fajny dzień"

Niedziela, 5 października 2014 (22:53)

"To dla nas osobista tragedia, bo przyjaźniliśmy się nie tylko my dwoje, ale także nasze rodziny. Znam jej męża, dzieciaki. Ania zawsze pozostanie w naszych sercach jako osoba promienna" - mówi o zmarłej Annie Przybylskiej aktor Cezary Pazura. "Każdy, kto pracował z Anną powie to samo - jak szedł do roboty, gdzie miał ją spotkać, to wiedział, że będzie miał fajny dzień. Bo będzie wesoło, miło. Była tak pełna życia, miała taki temperament, że ta radość, ten entuzjazm udzielał się innym. Taką ją chcę zapamiętać" - dodaje.

Pracowałem z nią przy różnych filmach i w różnych okolicznościach, mieliśmy niekiedy ciężkie dni, ciężkie sceny. Ale ona miała w sobie coś z przewodnika grupy, coś charyzmatycznego, narzucała tempo. Miała talent - dar od Boga - mówi o Przybylskiej Cezary Pazura. Nie nauczyła się grać w szkole, nikt jej tego nie uczył, bo stała się aktorką niejako przez przypadek - zauważa.

Pazura podkreśla, że Anna Przybylska grała zawsze "dziewczyny, w których każdy facet chciałby się zakochać". Ten wizerunek - osoby obdarzonej niezwykłym wdziękiem, promieniującej ciepłem i życzliwością - wszyscy zapamiętamy. Miałem szczęście obserwować najpiękniejszy moment w jej życiu, kiedy zakochała się w przyszłym mężu, Jarku Bieniuku. Byłem świadkiem, jak ta miłość rozkwitała. Pamiętam, że myślałem wtedy: "jaki to musi być szczęśliwy facet, że ma taką cudowną dziewczyną". Trzymałem za nich kciuki, cieszyłem się patrząc na ich życie, miłość, trójkę dzieciaków - wspomina.

Anna Przybylska na zdjęciach [Agencja TVN/X-news]

(mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

RMF24-PAP