"20000 dni na Ziemi" to zapis dwudziestotysięcznego dnia w życiu jednego z najpopularniejszych muzyków na świecie Nicka Cave’a - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie. Nagrodzeni w Sundance reżyserzy, Iain Forsyth i Jane Pollard, łączą fikcję z prawdą, życie zawodowe z prywatnym, by opowiedzieć historię Cave’a.

W "20 000 dni na Ziemi" widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue.

Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty "Push the Sky Away".

20 000 - tyle dni na Ziemi spędził Nick Cave, gdy zaczynał nagrania do najnowszej płyty "Push The Sky Away". My spędzimy z nim jeden dzień. Film będzie można oglądać na ekranach polskich kin od 31 października.