Wypadek autobusu na trasie krajowej numer 91 w miejscowości Konstantynowo w woj. kujawsko-pomorskim. Nie żyją dwie osoby, rannych jest 29 kolejnych. Autobus przewoził do Gdańska osoby z koła seniorów spod Płocka.

Wypadek autobusu na trasie krajowej numer 91 w miejscowości Konstantynowo w woj. kujawsko-pomorskim. Nie żyją dwie osoby, rannych jest 29 kolejnych. Autobus przewoził do Gdańska osoby z koła seniorów spod Płocka.
Miejsce wypadku /Państwowa Straż Pożarna /

Jak się dowiadujemy, w miejscowości Konstantynowo w woj. kujawsko-pomorskim z nieustalonych dotąd przyczyn autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu. 

Do wypadku doszło na odcinku Ciechocinek-Toruń. Trasa nr 91 w miejscowości Konstantynowo jest zablokowana.

To autobus wycieczkowy prywatnej firmy. Podróżowali nim członkowie stowarzyszenia emerytów z Bodzanowa pod Płockiem. Jechali na wycieczkę do Gdańska. 

W wypadku zginęły dwie osoby: kobiety w wieku 65 lat. Kolejnych 29 osób zostało rannych. Co najmniej kilka osób jest w ciężkim stanie. Zostali już przewiezieni do szpitali w Łodzi, Bydgoszczy, Aleksandrowie Kujawskim i Toruniu.

18 osób, które wyszły z wypadku bez szwanku, zostało przewiezionych do szkoły w Aleksandrowie Kujawskim. Tam czekają na transport.

Dla rodzin poszkodowanych została uruchomiona przez Urząd Wojewódzki specjalna infolinia. Żeby dowiedzieć się o szczegółach zdarzenia trzeba zadzwonić pod numer (52)5872779.

Przyczyny wypadku będzie ustalała policja i specjalnie powołany do tego celu biegły. Służby zajmują się nadal rannymi. Robimy wszystko, żeby udzielić jak najszybciej pomocy wszystkim, którzy tego wymagają. Strażacy udzielają nie tylko pomocy medycznej, ale także wsparcia psychologicznego. Przyjechał m.in. nasz strażacki kapelan. Rozstawiliśmy specjalny namiot, gdzie wszyscy lekko ranni oczekują na zabranie do szpitali, a ci, którzy nie odnieśli obrażeń czekają na zabranie do miejsca wskazanego przez władze samorządowe - powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(j.)