Silne tąpnięcie w kopalni Bełchatów, na polu wydobywczym Szczerców. Wstrząsy były odczuwalne w okolicznych miejscowościach przez kilkanaście sekund. Informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

"Duże trzęsienie ziemi. Całe ściany chodziły w miejscowości Bogumiłowice i Kielczygłów" - taką informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Jak dowiedzieliśmy się, wstrząsy były odczuwalne przede wszystkim w okolicach Pajęczna.

Ziemia zatrzęsła się ok. godz. 17:30. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi nie ma jak na razie informacji o ewentualnych szkodach.

Śródziemnomorskie Centrum Obserwacji Sejsmicznych wstępnie szacuje siłę wstrząsu na 4,3 w skali Richtera.

"W chwili obecnej prowadzone są prace, mające na celu sprawdzenie stanu technicznego urządzeń elektrowni i kopalni. Trwają obliczenia, których zadaniem jest doszczegółowienie epicentrum i mocy wstrząsu, na podstawie danych zbieranych ze stacji pomiarowych rozlokowanych w terenie. Po zaistniałej sytuacji KWB i Elektrownia Bełchatów pracują w sposób niezakłócony. Wstrząs nie spowodował żadnych szkód w obu zakładach" - podała na swojej stronie Polska Grupa Energetyczna.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs)