Rybnik: Tajemnicza przesyłka na poczcie. Ewakuowano pracowników

Wtorek, 7 listopada 2017 (20:08)
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017 (23:05)

Ewakuacja pracowników poczty w centrum Rybnika. W jednej z przesyłek znalezione kopertę ze znakiem stosowanym do oznaczenia substancji biologicznie niebezpiecznych. Informację w tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Odkrycia dokonała pracownica rybnickiej poczty. Zainteresowała ją przesyłka, która nie miała adresata. Po otwarciu okazało się, że w środku jest niezaklejona koperta z niewielkim krążkiem i charakterystycznym znakiem, który umieszcza się tam, gdzie mogą się znajdować środki biologicznie niebezpieczne. 

Po otrzymaniu zgłoszenia o potencjalnym zagrożeniu strażacy i policjanci wyznaczyli strefę ochronną i ewakuowali pracowników poczty. Bezpośredni kontakt z podejrzaną kopertą miały cztery osoby - wstępnie postanowiono, że trafią do szpitala zakaźnego na badania i obserwację. Kolejnych siedem osób, które miały pośredni kontakt z przesyłką, ma wrócić do domów, których nie będą mogli opuszczać do czasu wyjaśnienia sytuacji.


Koperta została zabezpieczona w taki sposób, by nie stwarzała zagrożenia. Następnie siłami Państwowej Straży Pożarnej zostanie przewieziona do laboratorium w Puławach, gdzie jej zwartość zostanie zbadana przez ekspertów - informował wieczorem rzecznik rybnickiej straży pożarnej mł. bryg. Bogusław Łabędzki.

Ustalono już, że przesyłkę wrzucono do skrzynki na jednym z rybnickich osiedli. 


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Gorąca linia RMF FM

Marcin Buczek

RMF/PAP