Policjant spowodował wypadek. Był pod wpływem narkotyków?

Wtorek, 4 maja (10:53)

Policjant podejrzany o prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków - spowodował wypadek drogowy w Mińsku Mazowieckim. Jak dowiedział się reporter RMF FM, z obrażeniami trafił do szpitala.

Funkcjonariusz pionu prewencji z 6-letnim stażem wczoraj rano stracił panowanie nad samochodem na jednym z rond w Mińsku Mazowieckim. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. jechał prywatnym samochodem. Nie był w pracy. Mężczyzna został zabrany do szpitala. 

Badanie moczu wstępnie wykazało obecność narkotyków. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że chodzi o marihuanę i kokainę - informuje Krzysztof Zasada.

Policjantowi pobrano też krew do analiz. Ich wyniki ostatecznie mają potwierdzić, czy był pod wpływem narkotyków.

Na wyniki nie czekał komendant powiatowy policji. Na razie zawiesił funkcjonariusza na trzy miesiące i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Sprawę bada też prokuratura.

Racibórz: Policjant zastrzelony podczas interwencji

W Raciborzu na Śląsku podczas policyjnej interwencji śmiertelnie postrzelony został funkcjonariusz. Do tragicznego zdarzenia doszło w pobliżu jednej ze stacji benzynowych. Jak przekazała policja, mężczyzna, który strzelał do funkcjonariusza, był notowany za przestępstwa narkotykowe i musiał... czytaj więcej

Artykuł pochodzi z kategorii: Gorąca linia RMF FM

Krzysztof Zasada

Urszula Gwiazda