Ciężko ranny policjant trafił do szpitala po interwencji w jednym z bydgoskich hipermarketów. Funkcjonariusz został postrzelony przez mężczyznę, który awanturował się w sklepie. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak powiedział nam Piotr Duziak z bydgoskiej policji, ok. 2. 30 w nocy do komendy wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z hipermarketów awanturuje się mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zobaczyli, że ma on kilka powierzchownych ran, dlatego wezwali karetkę. Po wyprowadzeniu na zewnątrz mężczyzna zaczął się szamotać z policjantami. W pewnym momencie zabrał jednemu z nich pistolet i strzelił.

Stan rannego funkcjonariusza jest ciężki. Policjant jest pod opieką lekarzy w jednym z bydgoskich szpitali. Sprawcy udało się uciec, ale po kilku minutach został zatrzymany. Jak relacjonuje Duziak, to 26-latek z Inowrocławia, który był już wcześniej karany - m.in. za przestępstwa narkotykowe i włamania. W momencie ataku był trzeźwy - badania pozwolą na ustalenie, czy brał narkotyki.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)