Dwa pożary w Gdańsku i kilkadziesiąt zalanych piwnic w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. To skutek gwałtownych nawałnic, jakie przeszły nad regionem. Przesuwały się na południe. Synoptycy przewidują, że kolejne burze mogą pojawić się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Strażacy otrzymali setki zgłoszeń o zalanych piwnicach, garażach i powalonych drzewach. Najpierw powiat pucki, potem wejherowski, Rumia, Reda, Gdynia. Burza się przesuwa, obejmując południową część województwa - mówił rzecznik pomorskiej straży pożarnej Tadeusz Konkol.

W Ustce najwięcej wody było na posesjach przy ulicy Marynarki Polskiej i na osiedlu Na Wyspie. Grad powgniatał karoserie w kilku samochodach w Redzie i Rumi. W Wejherowie zalany był tunel pod torami kolejowymi, a w Gdańsku na krótki czas trzeba było wstrzymać ruch tramwajowy w dzielnicy Przeróbka.

Na jeziorze Karsińskim niedaleko Chojnic żeglarze uratowali 5 osób z wywróconego jachtu. Świadkowie poinformowali także straż pożarną, że na wodzie widzieli kilka przewróconych kajaków. Jezioro przeszukali strażacy na dwóch łodziach, ale na szczęście informacja się nie potwierdziła.

Nad Twoją miejscowością również przeszła nawałnica? Daj nam znać! Czekamy na zdjęcia i filmy. Przyślij je na Gorącą Linię RMF FM!

Matisek99 nadesłał film z gradobicia w Wejherowie: