Białe, nieodśnieżone trasy lub błoto pośniegowe na jezdni – tak wyglądają drogi w całej Polsce. Dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM alarmujecie nas o fatalnych warunkach do jazdy. Widać to wyraźnie na zdjęciach, jakie przysyłacie do naszej redakcji.

11:46 Utrudnienie na drodze krajowej nr 28. W Mszanie Dolnej  w Małopolsce zderzyły się dwa samochody. W wypadku ranne zostały 4 osoby. Droga została zablokowana.

11:00 Krajowa droga numer 94 na odcinku dolnośląskim - jak piszecie na fakty@rmf.fm - drogowcy chyba kompletnie zostali zaskoczeni. Efekty - kierowcy parkują w rowach.

Jedna osoba została ranna w Skomielnej Białej na zakopiance. Zderzyły się tam cztery auta. W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

Na Gorącą Linię RMF FM alarmujecie nas o fatalnych warunkach na drogach na Mazowszu, w Łódzkiem i południu Polski.

Na A2, na odcinku węzeł Grodzisk Mazowiecki - węzeł Pruszków na wysokości miejscowości Koszajec na Mazowszu samochód ciężarowy uderzył w bariery. Ruch w stronę Warszawy odbywa się tylko lewym pasem.

W Łódzkiem jest miejscami ślisko na autostradzie A2 w stronę Warszawy. Tam natkniecie się na błoto pośniegowe. Takiej nawierzchni musicie spodziewać się na niemal wszystkich drogach krajowych w regionie.

Poprawia się tylko na autostradzie A1, która prowadzi na południe Polski. Okolice Piotrkowa Trybunalskiego to pas wolny czarny i mokry, ale pasie szybkim jest rozjeżdżony śnieg.

Natomiast na drogach krajowych dwucyfrowych jest biało. Dotyczy to na przykład trasy: 42 koło Radomska czy dróg 12 i 74 w okolicach Opoczna.

10:00 W całym regionie świętokrzyskim panują bardzo złe warunki jazdy. Zarówno na trasach lokalnych, jak i na niektórych odcinkach dróg krajowych leży śnieg albo pośniegowe błoto.

Najgorzej jest w okolicach Sandomierza.

8:00 Fatalne warunki do jazdy panują w całym kraju. W nocy spadł śnieg. Miejscami pod warstwą białego puchu jest lód. Magda napisała do nas, że na zakopiance z Krakowa do stolicy Tatr auta jadą z prędkością maksymalnie 60 km/h.

Trudne warunki do jazdy są w Łódzkiem, bo wszystkie drogi krajowe są z błotem pośniegowym. Nawet autostrady A1 i A2 mają taką nawierzchnię.

Drogowcy odśnieżają jezdnie, ale śnieg ciągle pada i jest nawiewany z pobocza. Śnieg nie pada teraz tylko w Wieluniu.

Nie ma utrudnień spowodowanych przez wypadki czy kolizje, ale w nocy zderzyły się 2 samochody w Woli Wiązowej koło Bełchatowa. Ranne zostały 4 osoby.

Prognoza pogody na najbliższe godziny

 

Na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku oraz na krańcach północno-wschodnich zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i duże oraz okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -7°C. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie słaby, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany, porywisty, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.  

(j.)