Mieszkańcy dwóch kamienic w centrum Bytomia mogą wrócić do swoich mieszkań. W jednym z tych budynków wybrzuszyła się ściana. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W czwartek o godzinie 10 zbierze się specjalna komisja, która zdecyduje, co stanie się z uszkodzoną kamienicą. Na jednej z jej ścian zauważono również pęknięcie. Zostanie ono zbadane za pomocą specjalnych plomb.

Mieszkańcy mogą wrócić do domów

Zgłoszenie dotarło do straży pożarnej o godzinie 20:40. Nastąpiło odkształcenie ściany zewnętrznej kamienicy nr 6 przy ul. Grunwaldzkiej - potwierdził w środę wieczorem w rozmowie z dziennikarzem RMF FM st. bryg. Jarosław Wojtasik, rzecznik śląskiej straży pożarnej.

Na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej oraz inspektor budowlany. Zdecydowano o ewakuacji mieszkańców kamienicy oraz sąsiedniego budynku. Specjalnie dla nich podstawiono autobusy. Późnym wieczorem zdecydowano, że lokatorzy mogą wrócić do swoich domów.

Podobne zdarzenia w tej samej kamienicy przy ul Grunwaldzkiej w Bytomiu miało miejsce 26 czerwca. Wtedy też ewakuowano mieszkańców, ale zapadła decyzja, że mogą wrócić do domów.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.