Bójka w więzieniu w Czarnem. Nie żyje jeden z więźniów

Czwartek, 14 kwietnia 2016 (08:28)
Aktualizacja: Czwartek, 14 kwietnia 2016 (09:41)

Tragiczna w skutkach bójka w więzieniu w Czarnem na Pomorzu. W szpitalu zmarł więzień, który w poniedziałek w celi został brutalnie pobity przez innego z osadzonych.

Mogę jedynie potwierdzić, że w poniedziałek doszło do zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do bójki pomiędzy dwoma osadzonymi. W wyniku tej bójki, w dniu wczorajszym, jeden z osadzonych zmarł - mówi por. Ewa Bartkowska, zastępca dyrektora zakładu karnego w Czarnem.

Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie prokuratura. Sami jeszcze za wiele nie wiemy. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób jeden z osadzonych doznał ciężkich obrażeń ciała. Nic nie wskazuje na to, żeby zostało użyte jakieś narzędzie czy przedmiot, ale będzie to trzeba dokładnie wyjaśnić. Dziś odbyła się sekcja zwłok zmarłego. Wyniki powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu - mówi Jarosław Kurowski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Człuchowie.

Wewnętrzne postępowanie wszczęła też Służba Więzienna. Kontrola Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie ma ustalić, czy funkcjonariusze Służby Więziennej wywiązali się prawidłowo ze swoich obowiązków, czy mogli jakoś zapobiec bójce lub wcześniej ją przerwać. Chcemy wyjaśnić, co się wydarzyło w tej celi, jakie ewentualnie były powody bójki, czy w sposób prawidłowy byli panowie osadzeni w celi. Czy nie doszło do żadnych nieprawidłowości, czy Służba Więzienna nie zawiniła tutaj - mówi ppor. Izabela Wojtalik-Loranc, rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie.

Na razie nie wiadomo, dlaczego w poniedziałkowy poranek w celi zamkniętego oddziału więzienia doszło do bójki. Według ustaleń reportera RMF FM, brali w niej udział 36- i 50-latek. Młodszy przebywał w więzieniu od 2010 roku, starszy od mniej więcej roku.

50-latek został przewieziony do szpitala w Szczecinku. Wczoraj zmarł.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Gorąca linia RMF FM

Kuba Kaługa