Akcja poszukiwawcza na jeziorze Sarbsko. Świadek: Do wody spadł niewielki samolot

Sobota, 3 listopada 2018 (22:01)

Trwa akcja poszukiwawcza na jeziorze Sarbsko koło Łeby w Pomorskiem. Według informacji świadka do jeziora spadł niewielki samolot.

Sygnał o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Informację o akcji poszukiwawczej potwierdził nam rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck. 

Na jeziorze są dwa pontony z brzegowej stacji ratowniczej w Łebie oraz dołączył śmigłowiec Marynarki Wojennej - podkreślił. 

Potwierdzam zgłoszenie, nie potwierdzam zdarzenia - powiedziała z kolei Magdalena Zielke z lęborskiej policji. W tym obszarze są jeziora, morze, lasy. Zgłoszenie było niesprecyzowane. Traktujemy je bardzo poważnie i na miejscu w poszukiwania z lądu i z wody zaangażowane są wszystkie służby - powiedziała Zielke. Dodała, że policja przesłuchuje osoby, które "ewentualnie mogły coś widzieć, słyszeć".

Na godz. 22, według informacji przekazanych przez lęborską policję, teren od jeziora Sarbsko po latarnię Stilo "jest czysty". Działania są prowadzone. Na tę chwilę nie zakładamy, że to fałszywy alarm - dodała Zielke. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gorąca linia RMF FM

RMF FM/PAP