Robert Kubica (BMW Sauber) zajął ósme miejsce podczas wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Singapuru, czternastej eliminacji mistrzostw świata. Na ulicznym torze triumfował Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu McLaren-Mercedes.

Hamilton praktycznie od samego startu był niezagrożony w drodze po zwycięstwo. Brytyjczyk wygrał sobotnie kwalifikacje i zatankowanym pod sam korek bolidem wystartował w Grand Prix. Już na pierwszych okrążeniach odjechał rywalom, choć dostał ostrzeżenie od swojego inżyniera wyścigowe, by nie używał systemu KERS, z którym były jakieś problemy.

Wyścig został przerwany na kilkanaście minut po 21. okrążeniu, kiedy Adrian Sutil (Force India – Mercedes) spowodował kolizję z Nickiem Heidfeldem (BMW Sauber). Obaj Niemcy rozbili bolidy i nie ukończyli Grand Prix.

Robert Kubica zajął w wyścigu ósme miejsce. W jego bolidzie zainstalowano nowy pakiet aerodynamiczny, ale jakiś nadspodziewanych efektów, jeśli chodzi o osiągi pojazdu, nie było. Drugie miejsce zajął Niemiec Timo Glock z Toyoty, a trzecie Hiszpan Fernando Alonso z Renault. Prowadzący w klasyfikacji MŚ Brytyjczyk Jenson Button (Brawn GP - Mercedes) został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Wyniki wyścigu o Grand Prix Singapuru:

1.|Lewis Hamilton|Wielka Brytania|McLaren-Mercedes|1:56.6,337 2.|Timo Glock|Niemcy|Toyota|strata 9,634 s 3.|Fernando Alonso|Hiszpania|Renault|16,624 4.|Sebastian Vettel|Niemcy|RedBull – Renault|20,261 5.|Jenson Button|Wielka Brytania|Brawn GP – Mercedes|30,015 6.|Rubens Barrichello|Brazylia|Brawn GP – Mercedes|31,858 7.|Heikki Kovalainen|Finlandia|McLaren-Mercedes|36,157 8.|Robert Kubica|Polska|BMW Sauber|55,054 9.|Kazuki Nakajima|Japonia|Williams – Toyota|56,054 10.|Kimi Raikkonen|Finlandia|Ferrari|58,892 11.|Nico Rosberg|Niemcy|Williams – Toyota|59,777 12.|Jarno Trulli|Włochy|Toyota|1.13,009 13.|Giancarlo Fisichella|Włochy|Ferrari|1.19,890 14.|Vitantonio Liuzzi|Włochy|Force India - Mercedes|1.33,502

W trakcie wyścigu o GP Singapuru kierowcy mieli do pokonania 308,950 km, czyli 61 okrążeń po 5,067 km. W ubiegłym roku zwycięzcą został Hiszpan Fernando Alonso z teamu Renault.