Norweg Ole Einar Bjoerndalen zdobył trzeci złoty medal podczas biathlonowych mistrzostw świata, które odbywają się w południowokoreańskim Pyeongchang. 35-letni Norweg triumfował w biegu na 20 km. Tomasz Sikora zajął dziewiąte miejsce i zachował pozycję lidera Pucharu Świata.

Srebrny medal wywalczył Niemiec Christoph Stephan, a brązowy - pierwszy w historii mistrzostw świata Chorwat - Jakov Fak.

Wyniki, 20 km mężczyzn:

1.|Ole Einar Bjoerndalen|Norwegia|52.28,0|3 karne minuty 2.|Christoph Stephen|Niemcy|14,1|1 3.|Jakov Fak|Chorwacja|17,1|1 4.|Simon Fourcade|Francja|18,0|2 5.|David Ekholm|Szwecja|26,3|1 6.|Dominik Landertinger|Austria|36,0|2 7.|Iwan Czerezow|Rosja|37,8|1 8.|Andrej Deryzemlia|Ukraina|39,1|2 9.|Tomasz Sikora|Polska|44,9|4 10.|Maksim Czudow|Rosja|49,3|2