Wstrząsające wydarzenia w pociągu jadącym z Niemiec do Wiednia. Cztery osoby zostało lekko ranne w czwartek w Bawarii w wyniku ataku mężczyzny z siekierą.
Niemieckie media, powołując się na policję, informują, że sprawcą jest 20-letni Syryjczyk. Napastnik został aresztowany. Według "Bilda" miał on przy sobie siekierę i młot.
Policja w Straubing poinformowała, że do zdarzenia doszło w pociągu Intercity-Express, jadącym do stolicy Austrii, Wiednia.
Napastnik zaatakował, gdy pociąg znajdował się między Straubing a Plattling w południowych Niemczech.
W momencie ataku w pociągu znajdowało się około 500 osób.
Jak podaje "Bild", po ataku mężczyzny pasażerowie zaciągnęli hamulec bezpieczeństwa i otoczyli napastnika. Raniony przez nich miał trafić do szpitala.
Na miejsce zdarzenia wysłano około 150 policjantów, strażaków i personelu ratunkowego. Linia kolejowa została tymczasowo zamknięta.
To drugi w ciągu dwóch miesięcy atak z użyciem ostrego narzędzia w Niemczech. Poprzedni miał miejsce w maju, gdy kobieta zraniła nożem 12 osób na dworcu centralnym w Hamburgu.