Fragment poszukiwanego od 10 dni indonezyjskiego samolotu pasażerskiego odkryto w morzu w pobliżu wyspy Sulawezi (Celebes) w środkowej części Indonezji. Kilka godzin później w pobliżu odkryto w morzu zwłoki kobiety.

Nie wiadomo na razie, by kobieta była pasażerką zaginionego samolotu. Wiadomo już za to, że odnaleziona część samolotu to lewy statecznik ogona zaginionego odrzutowca. Leżał o zaledwie 300 metrów od plaży, w odległości 8 km na południe od jego macierzystego portu Pare-Pare.

Odrzutowiec boeing 737-400 ze 102 osobami na pokładzie, lecący z Surabai na wyspie Jawa do Manado na północy wyspy Sulawezi, zniknął z ekranów radarowych w Nowy Rok. Jego zaginięcie i późniejsze bezskuteczne poszukiwania stały się wstrząsem dla indonezyjskiej i międzynarodowej opinii publicznej.

W poszukiwaniach uczestniczyły tysiące osób cywilnych i wojskowych z Indonezji i zagranicy, w tym specjalnie sprowadzone jednostki morskie i lotnicze. Specjalne wykrywacze metalu zlokalizowały duże przedmioty na dnie morskim, mogące być wrakiem maszyny, ale znajdują się one na głębokości aż 1700 metrów, co na razie uniemożliwia ich identyfikację.