Z powodu bardzo silnego wiatru odwołano konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Organizatorzy PŚ zapowiadają, że piątkowy konkurs zostanie zastąpiony zawodami w sobotę w Oslo. Na tej samej skoczni Oslo-Holmenkollen ma się odbyć także niedzielny konkurs.

Adam Małysz świetną formę potwierdził już rano podczas treningów. Przełożenie zawodów do Oslo może być dla niego jednak bardzo korzystne. Małysz lubi skocznię Holmenkollen - czterokrotnie już tam wygrywał. Nigdy dotąd nie zwyciężył w Lillehammer.

Małysz, który wygrał dwa ostatnie konkursy w Lahti i Kuopio, traci do lidera Pucharu Świata - Andersa Jacobsena - 60 pkt. Do zdobycia pozostało 500 pkt, a w dwóch ostatnich zawodach Polak nadrobił nad Norwegiem 174 pkt.

Zobacz, jak Adam Małysz gonił Andersa Jacobsena w wyścigu po Kryształową Kulę

Do zakończenia sezonu oprócz zapowiadanych na sobotę i niedzielę zawodów w Oslo-Holmenkollen pozostały jeszcze trzy konkursy lotów narciarskich na mamuciej skoczni w Planicy.

W mediach pojawiły się informacje, że z powodu pogody zawody w Planicy mogą zostać odwołane. Ale organizatorzy konkursów uspokajają, że choć w Słowenii panuje wiosenna aura, to miejscowy "mamut" będzie dobrze przygotowany do trzech ostatnich konkursów w tym sezonie. W najbliższych dniach do Planicy dotrze nawet transport 10 tys. metrów sześciennych śniegu.