Załoga Sirius Star bezpieczna w Dubaju

Niedziela, 18 stycznia 2009 (15:23)

Żony dwóch polskich marynarzy z supertankowca Sirius Star są już w Dubaju. Jednostka dotarła do wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sobotę. Jak powiedział reporterowi RMF FM Markowi Smółce rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, Polacy muszą przejść badania medyczne, mają również zapewnioną opiekę psychologa.

W 25-osobowej załodze porwanego w listopadzie tankowca Sirius Star znajdowało się dwóch Polaków. To kapitan jednostki i oficer techniczny. Nie wiadomo dokładnie, kiedy będą mogli wrócić do Polski. To zależeć będzie między innymi od armatora, który musi poznać przebieg wydarzeń na pokładzie statku.

Na razie czekamy na nawiązanie kontaktu z naszym kapitanem. Wiem, że w późnych godzinach nocnych opuścił pokład. Ten statek stanął na redzie późnym wieczorem i zaczęła się wymiana załogi - poinformował w niedzielę rzecznik MSZ Piotr Paszkowski:

Saudyjski supertankowiec Sirius Star został porwany 15 listopada ubiegłego roku przez somalijskich piratów. Atak miał miejsce ponad 800 kilometrów od wybrzeży Kenii. Porywacze zwolnili jednostkę 9 stycznia po otrzymaniu trzech milionów dolarów okupu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF FM - newsroom