Na 18 lat więzienia skazana została 36-letnia Amerykanka z Teksasu, która w maju ubiegłego roku wysłała listy z toksyczną rycyną do prezydenta USA Baracka Obamy i byłego burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga. Shannon Guess Richardson przyznała się do winy.

Jak poinformował sąd, na mocy ugody między obroną a oskarżeniem, prowadzącej do uzyskania łagodniejszego wyroku, kobieta dostała 18 lat więzienia za posiadanie i wyprodukowanie szkodliwej substancji biologicznej.

Nigdy nie zamierzałam nikogo skrzywdzić - mówiła na sali sądowej. Nie jestem złą osobą - zapewniała. Jak dodała, myślała, że listy nigdy nie zostaną otwarte, bo nie pozwolą na to stosowane środki bezpieczeństwa.

Prokuratorzy poinformowali, że Richardson wysłała trzy listy, a następnie poszła na policję i powiedziała, że zrobił to jej mąż Nathan Richardson. Śledczy zauważyli jednak sprzeczności w zeznaniach Richardson, a następnie dowiedzieli się, że kupiła przez internet materiały do produkcji rycyny. Kobieta została aresztowana pod koniec czerwca ubiegłego roku - władze poinformowały, że próbowała uwikłać w przestępstwo małżonka, który złożył pozew o rozwód.

(edbie)