Wilki powieszone na znaku drogowym. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy

Wtorek, 17 października 2017 (10:28)

Włoska organizacja broniąca praw zwierząt wyznaczyła nagrodę w wysokości 24 tysięcy euro za pomoc w ujęciu sprawców zabicia dwóch wilków w Toskanii. Martwe zwierzęta ktoś powiesił na znaku drogowym przed wjazdem do miasteczka Radicofani.

Martwe wilki zostały powieszone na tablicy przed wjazdem do Radicofani na południe od Sieny. To prawdopodobnie - makabryczny w swojej formie - protest rolników i hodowców owiec w sprawie strat spowodowanych przez te drapieżniki.   

Włoska organizacja broniąca praw zwierząt wyznaczyła nagrodę w wysokości 24 000 euro w zamian za informacje, które pomogą w namierzeniu sprawcy lub sprawców. 

Wilki we Włoszech od 1971 roku są pod ochroną. Dziś - jak się oblicza - żyje ich tam od 1500 do 2000. Liczba ta jest trudna do oszacowania, bo zwierzęta wędrują po Alpach i Apeninach. 

Niedawno pojawiła się informacja o tym, że niewielka wataha zamieszkała na przedmieściach Rzymu, po pierwszy raz od ponad 100 lat.

Śledztwo w sprawie zabicia wilków w Toskanii wszczęła także policja. To poważna sprawa. Mamy problem z wilkami atakującymi stada owiec, ale taka akcja nie jest rozwiązaniem. To nic innego jak akt barbarzyństwa - oświadczył burmistrz Radicofani Francesco Fabbrizzi.

Jednak to nie pierwszy taki przypadek. W kwietniu także w Toskanii, niedaleko miasteczka Suvereto, farmerzy zastrzelili wilka, a obdarte ze skóry szczątki przywiązali do tablicy na drodze przed wjazdem do miasteczka. W styczniu wilka z obciętą głową porzucono na drodze do średniowiecznego miasteczka Pitigliano.

Hodowcy owiec twierdzą natomiast, że ataki wilków na ich stada są tak częste, iż im samym grozi fala bankructwa.

 Źródło: The Telegraph (j.)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF24