W polskich szpitalach nie chcą przyjmować z objawami grypy

Poniedziałek, 27 kwietnia 2009 (15:07)

W Warszawie obradował rządowy komitet w sprawie świńskiej grypy. Jesteśmy przygotowani - zapewniała minister zdrowia Ewa Kopacz. A reporterka RMF FM zadzwoniła do kilku szpitali przedstawiając się jako matka dziecka z objawami grypy. I dodając, że dziecko miało kontakt z osobami, które wróciły z USA.

Te informacje tylko w jednym przypadku zaniepokoiły personel szpitalny. Pani w rejestracji bez chwili namysłu kazała naszej reporterce przyjechać z dzieckiem do lekarza. Lekarz przyjąłby mnie w ciągu pół godziny. W szpitalu specjalistycznym wizyta nie była już tak oczywista. Do lekarza pierwszego kontaktu proszę iść. On dopiero da pani skierowanie do specjalisty, jak będzie coś nie tak - usłyszała Barbara Zielińska:

Taka procedura do specjalnych chyba raczej nie należy. W informacji medycznej nasza dziennikarka dostała listę numerów lekarzy pediatrów, którzy przyjmują prywatnie. W prywatnej przychodni odmówiono jednak wizyty tłumacząc się brakiem miejsc. Ewentualnie proszę zadzwonić do stacji epidemiologicznej - doradzono:

W sanepidzie zalecono uspokoić się i odesłano do szpitala. W ten sposób zamknęło się błędne koło, a nasza reporterka nie uzyskała żadnej konkretnej porady.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF FM - newsroom