Z Nowym Rokiem - nowym krokiem. Na całym świecie wraz z 1 stycznia wprowadzane są nowe przepisy. Szczególnie czujni muszą być jednak mieszkańcy Stanów Zjednoczonych - tam nowe przepisy wprowadza niemal każdy stan. I w każdym różnią się one zdecydowanie.

W Arizonie na przykład nie można sprzedawać zabawek, które są atrapami broni. W Karolinie Północnej nie wolno palić w barach i w restauracjach, a w Wirginii - tylko w restauracjach. Z kolei w Illinois i stanie Oregon nie można wysyłać SMS-ów ani odbierać maili podczas prowadzenia samochodu. Mandat otrzyma też kierowca, który będzie w czasie jazdy dodawał zdjęcia na portalach społecznościowych.

Noworoczne obostrzenia dotkną jednak nie tylko kierowców czy palaczy. Na przykład banki nie mogą już udzielać zniżek szkołom, które dotąd w zamian za udostępnianie danych studentów otrzymywały prezenty. A wszystkie flagi, wywieszane na stanowych i lokalnych budynkach rządowych, muszą być wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych… Posłuchaj relacji amerykańskiego korespondenta RMF FM Pawła Żuchowskiego: