USA: Policja postrzeliła w głowę roczne dziecko. Chłopczyk walczy o życie

Środa, 17 marca (11:26)

Policja w Houston w amerykańskim stanie Teksas postrzeliła roczne dziecko w głowę w trakcie operacji mającą na celu schwytanie mężczyzny podejrzanego o dokonywanie rozbojów. Chłopiec "walczy o życie" - poinformowała we wtorek jego matka.


Do zdarzenia doszło 3 marca. Daisha Smalls tankowała na stacji benzynowej swój samochód, w którym siedział jej synek Legend. Znienacka do pojazdu wsiadł mężczyzna i zażądał od kobiety, żeby oddała mu auto, na co ta nie zgodziła się z obawy o życie syna.

Wtedy podjechała policja i zaczęła ostrzeliwać samochód. 30-latek podejrzany o dwa napady rabunkowe zginął na miejscu. Niestety jedna z kul trafiła również dziecko.

Policja z Houston utrzymuje, że kobiety nie było w okolicach pojazdu kiedy rozpoczęła się strzelanina. Potwierdziła natomiast, że podczas akcji zraniono dziecko. "Udzieliliśmy mu natychmiast pierwszej pomocy" - powiedział szef policji w Houston Art Acevedo.

CNN podała, że chłopiec od 10 dni leży podłączony do respiratora. Fragmenty pocisku w dalszym ciągu tkwią w czaszce dziecka. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Strzelaniny w Atlancie w USA. Zginęło osiem osób

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Nicole Makarewicz