Na naukę nigdy nie jest za późno. Dowodzi tego 94-letnia Hazel Soares, mieszkanka Oakland w stanie Kalifornia, która została jedną z najstarszych absolwentek college'u na świecie. Pani Soares ma sześcioro dzieci, ponad 40 wnuków i prawnuków i dyplom żeńskiego Mills College w Oakland.

Trochę to trwało, bo miałam aktywne życie. W końcu to osiągnęłam i czuję się z tego powodu naprawdę dumna - powiedziała sędziwa absolwentka.

Soares, urodzona w 1915 roku w Richmond (Kalifornia), chciała pójść do college'u zaraz po ukończeniu szkoły średniej w 1932 r., ale były to czasu Wielkiego Kryzysu i trudne warunki życia nie pozwoliły jej na to.

Później pracowała jako pielęgniarka i organizatorka imprez, ale nigdy nie zrezygnowała z zamiaru ukończenia college'u.

Jesteśmy zachwyceni i naprawdę dumni z naszej mamy. Najważniejszą lekcja, jaką nam udzieliła to ta, że nigdy nie jesteśmy na coś zbyt starzy - powiedziała najmłodsza córka pani Soares, Regina.

Starsza od pani Soares, w momencie ukończenia nauki, była jedynie Nola Ochs z Kansas, która, trzy lata temu, w wieku 95 lat została absolwentką Hays State University. Pani Ochs, obecnie 98-letnia, otrzymała niedawno dyplom.