UEFA traci cierpliwość. W Polsce zabraknie sędziów?

Środa, 4 marca 2009 (12:44)

W Polsce może zabraknąć sędziów prowadzących piłkarskie mecze. UEFA jest zaniepokojona skalą korupcji w naszym futbolu. Nic dziwnego, skoro dziś zatrzymano 190. osobę podejrzaną o udział w aferze łapówkarskiej.

Bije licznik prokuratorskich zatrzymań w sprawie korupcji w polskim futbolu. W ręce CBA wpadł kolejny sędzia piłkarski. Marcin P. zatrzymany został w jednym z mieszkań w Rudzie Śląskiej. To już 190. osoba uwikłana w korupcyjny skandal. czytaj więcej

Zwróciliśmy się do PZPN-u o wyjaśnienia, chcemy przede wszystkim wiedzieć, jak wygląda teraz sytuacja z sędziami w Polsce, czy ich liczba będzie wystarczająca. Związki piłkarskie we wszystkich krajach mają bowiem w dzisiejszych czasach problemy z rekrutacją nowych sędziów. Kiedy więc jest afera takich rozmiarów, jak w Polsce, może zacząć później brakować arbitrów - wyjaśnił francuskiemu korespondentowi RMF FM Markowi Gładyszowi rzecznik UEFA. William Gaillard potwierdził też, że wysłano do PZPN-u pismo z żądaniem wyjaśnień.

Zaprzecza temu jednak Polski Związek Piłki Nożnej. Do PZPN-u nie trafiło żadne oficjalne pismo z UEFA do prezesa, czy sekretarza związku - usłyszał od Mirosława Ryszki z Kolegium Sędziów dziennikarz RMF FM Kuba Wasiak:

Ryszka dodaje, że sprawa arbitrów pojawiła się w jego mailowej korespondencji z niejakim Jornem Larsenem. Jest to pan z ramienia UEFA, który przygotowuje Polskę do przystąpienia do Konwencji Sędziowskiej UEFA:

Według Ryszki Larsen pyta o wiele spraw, przede wszystkim sędziowskich. Taki mail pojawił się 18 lutego. Ryszka twierdzi, że odpowiedział na wszystkie pytania. To oczywiście nie zmienia faktu, że sytuacja w środowisku sędziowskim jest katastrofalna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF FM - newsroom