Za oceanem dziś pierwszy i zarazem ostatni dzień świąt. Poniedziałek to już normalny dzień pracy. Ale jutro w ogrodach Białego Domu odbędzie się jedna z największych imprez w roku - wielkanocne turlanie jajek na trawniku. W stolicy USA trwają przygotowania do tego wydarzenia.

Tradycja turlania jajek na trawniku sięga 1878 roku. Biały Dom zapowiada, że impreza przyciągnie 30 tysięcy osób. Wejściówki rozdano, organizując loterię. Zabawa z pierwszą parą Ameryki przyciąga nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Wszyscy za pomocą łyżeczek toczą jajka po trawniku i szukają przy okazji ukrytych prezentów oraz słodyczy. Michele Obama chce przy okazji imprezy promować wśród dzieci swój program walki z otyłością. Pomagać jej będzie prezydencki kucharz.

Jak informuje korespondent RMF FM Paweł Żuchowski, przed Białym Domem pojawi się m.in. autorka Harego Potera J.K.Rowling.

Jednym z symboli Wielkanocy są pisanki. Pokaż jak Ty je pokolorowałaś/-eś. Zrób zdjęcie pisankom z Twojego stołu - my je opublikujemy! Prześlij zdjęcia na Gorącą Linię RMF FM.

Zobacz zdjęcia koszyczków wielkanocnych.