Torturował swoją dziewczynę, po czym wypompował z niej krew. Brutalny mord w Los Angeles

Wtorek, 26 września 2017 (18:17)

​Kanadyjski scenarzysta i autor komiksów oskarżony o torturowanie i zamordowanie swojej dziewczyny. Mężczyzna oskalpował modelkę, a następnie wypompował z jej ciała krew.

W maju 2016 roku w Los Angeles znaleziono ciało 30-letniej ukraińskiej modelki Iany Kasian. Według śledczych kobieta przez osiem godzin była torturowana. Miała siniaki na całym ciele i ślad ugryzienia na twarzy. Była także oskalpowana i miała odcięte ucho. Zmarła, kiedy morderca wypompował krew z jej ciała.

W tej sprawie policja zatrzymała 36-letniego Blake’a Leibela. Mężczyzna został oskarżony o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem i tortury. Grozi mu dożywocie. Sam twierdzi, że jest niewinny.

Niepokojąca jest także twórczość Leibela. Morderca jest autorem scenariusza do niezrealizowanego filmu "Psychopomp", który opowiada o mężczyźnie, który na własną rękę rozprawia się z przestępcami, ucinając im głowy.

W jednym z komiksów z kolei napisał o seryjnym mordercy, który powiesił do góry nogami parę, podciął im gardła i czekał, aż się wykrwawią.

Obrońcy Leibela twierdzą, że ich klient jest chory psychicznie. Wcześniej był już karany za gwałt. Krewni jego partnerki domagają się ponad 55 milionów dolarów odszkodowania. 

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

RMF24