Tomasz Gollob wygrał turniej o Grand Prix Słowenii w Krsku, pierwszą eliminację indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Polak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Drugie miejsce zajął broniący tytułu Duńczyk Nicki Pedersen, a trzecie jego rodak Hans Andersen.

Po rundzie zasadniczej z turnieju odpadli dwaj pozostali reprezentanci Polski Krzysztof Kasprzak i Rune Holta. Kolejny turniej GP odbędzie się za dwa tygodnie w Lesznie.

Gollob, którego największym sukcesem było do tej pory wicemistrzostwo świata w 1999 roku, stał się faworytem tegorocznych mistrzostw. Za dwa tygodnie zawody odbędą się na

świetnie mu znanym torze w Lesznie, a we wrześniu w Bydgoszczy, gdzie wygrywał sześciokrotnie. W sumie do zakończenia cyklu GP pozostało dziesięć eliminacji.

Pozostali dwaj reprezentanci Polski zaprezentowali się w Krsku słabo. Kasprzak zajął 12. miejsce, a Holta 15. Wprawdzie obaj wygrali po jednym wyścigu, ale w pozostałych popełniali poważne błędy i dali się wyprzedzać rywalom.