Specjalna infolinia uruchomiona zostanie dla kibiców wybierających się na EURO 2008 do Austrii i Szwajcarii. Przez cały czerwiec czynny będzie bezpłatny numer, pod którym każdy będzie mógł uzyskać informacje o przysługujących mu prawach i uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów.

Kibice będą mogli uzyskać informację, co zrobić na przykład w przypadku odwołanego lotu, nagłej choroby, czy pechowego zakupu podrobionego biletu na mecz.

Bezpłatny numer 00800 67 89 10 11 będzie działać we wszystkich językach Wspólnoty, także po polsku, od poniedziałku do piątku, z dowolnego miejsca w Unii Europejskiej. Uruchomienie infolinii to wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i Europejskiej Unii Piłkarskiej. Pomysł spotkał się jednak z krytyką dziennikarzy, którzy wytknęli, że KE nie powinna angażować się w komercyjne imprezy sportowe, przysparzając im dodatkowej reklamy.

Dodatkowo KE i UEFA przygotowały ulotkę, która zawiera dokładne informacje dla kibiców wybierających się na mistrzostwa. Jest ona dostępna na stronach www.euro2008.com, jak również na stronie internetowej Komisji Europejskiej pod adresem www.supportersrights.eu.

Mecz inauguracyjny Euro 2008 odbędzie się 7 czerwca w Bazylei, a finał 29 czerwca w Wiedniu. Mecze będą rozgrywane w ośmiu miastach Austrii i Szwajcarii. W turnieju uczestniczyć będzie 16 drużyn. Polska gra w grupie B wraz z Austrią, Chorwacją i Niemcami. Według szacunków na mistrzostwa wybiera się kilkadziesiąt tysięcy polskich kibiców.