Syn premiera François Fillona przyznał, że jego hobby to upijanie się na umór z kolegami, poker, seks i całonocne imprezy w klubach. Zażądał też wyrzucenia z kraju znanych artystów pochodzenia arabskiego. Nadsekwański miesięcznik „Capital” opublikował kompromitujące zdjęcia i informacje dotyczące dzieci znanych francuskich polityków i biznesmenów.

Skandaliczne informacje zostały wyszukane w Internecie, a dokładnie – na stronach internetowych „Facebook”, na których każdy może opublikować swoje zdjęcia i informacje, np. na temat swoich zainteresowań. Na tych stronach znajduje się m.in. zdjęcie pijanego syna premiera Francji z butelką szampana w ręku, który chciał chyba w ten sposób zaimponować swoim kolegom.

Przebija go jednak syn byłego szefa największego, nadsekwańskiego związku biznesmenów, który pozuje do zdjęcia nie tylko z butelką wódki, ale również ze spodniami ściągniętymi do kolan. Przyznał on na stronach internetowych, że jest wielkim fanem filmów pornograficznych. Z kolei córka ministra rolnictwa pozuje z karabinem w ręku.

Jeszcze niedawno każdy mógł w Internecie zobaczyć zdjęcia i opisy dzieci znanych polityków i biznesmenów. Po wybuchu afery, dostęp do stron internetowych „wesołego towarzystwa” został jednak ograniczony.