Most Artystów - znany również jako Most Zakochanych - uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Paryżu. Od czasów Napoleona jest on ulubionym miejscem spotkań zakochanych par. Niestety tegoroczna sroga zima sprawiła, że nawet w przeddzień walentynek świeci on pustkami.

Kiedy świeci słonce na Moście Artystów, który znajduje się tuż koło Luwru, pełno jest malarzy próbujących odtworzyć na płótnie roztaczający się stamtąd piękny widok na Wyspę Świętego Ludwika. Nie brakuje też zakochanych, którym to miejsce przynosi podobno szczęście. W tym roku, ze względu na mroźną zimę, tłoku jednak tam nie ma...

REPORTAŻ MARKA GŁADYSZA

Trzeba mieć dużo odwagi lub wypić sporo grzanego wina, by wybrać się na romantyczny spacer w taką pogodę! - tłumaczy korespondentowi RMF FM Markowi Gładyszowi trzęsący się z zimna paryżanin. Za zimno na romantyczne spacery. Przyszedłem tutaj, bo nalegała moja narzeczona. Sekwana wydaje mi się jednak dzisiaj dziwnie brunatna, a ławki są oblodzone. - skarży się młody brytyjski turysta trzymający za rękę wybrankę swego serca.

Paryski "Most Zakochanych" świeci pustkami