Ściągnęła koalę z otoczonego pierścieniem ognia drzewa. Ten film jest hitem internetu

Środa, 20 listopada 2019 (07:31)

Internet obiegło nagranie, na którym widać, jak odważna kobieta ratuje koalę przed ogniem trawiącym australijski busz. Pożary są ogromnym zagrożeniem dla tych zwierząt.

Koalę uratowano na terenie Nowej Południowej Walii. Na nagraniu widać, jak kobieta biegnie przez busz, by ściągnąć koalę znajdującą się na drzewie, owinąć ją w swoją koszulkę i zabrać w bezpieczne miejsce.

Można zauważyć, że zwierzę jest mocno poparzone. Kobieta polewa zwierzę wodą, by ulżyć mu w bólu.

Koalą zajęli się już weterynarze, ale jak podaje CNN, stan torbacza jest nadal bardzo poważny.

Podczas spaceru napoili koalę

Para napoiła koalę rannego w wyniku pożarów w Australii. Ten widok chwyta za serce /X-news

W mediach społecznościowych pojawił się inny film pokazujący jak ludzie pomagają zwierzętom w trudnych dla nich chwilach. Colin i Kristen podczas spaceru spotkali koalę, który był poparzony i spragniony. Mężczyzna podbiegł do domu, by przynieść ręczniki i butelkę wody. Następnie maluch został napojony i zaniesiony do ich domu, skąd potem zabrali go wolontariusze Koalas in Care. Na szczęście stopniowo dochodzi do siebie po traumatycznych przejściach.

Jak pisze agencja AFP, służby zajmujące się ochroną zwierząt w Nowej Południowej Walii są bardzo zaniepokojone losami "wyjątkowej populacji" koali żyjących na terenach ogarniętych płomieniami. Zagrożonych przez ogień jest co najmniej 350 osobników.

W ostatnich dniach w pożarach w Australii zginęło sześć osób, a ogień strawił milion hektarów pól i zarośli. W najludniejszym australijskim stanie, od zeszłego piątku ogień zniszczył ponad 300 domów. 

Elsa przedstawiona światu. Mała koala robi furorę w Australii

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Nicole Makarewicz