Osiem osób należących do jednej rodziny oskarżono o serię włamań do sklepów jubilerskich w rejonie Paryża. Aby dostać się do sklepów, złodzieje przewiercali dziury w ścianach i sufitach. Policjanci dotarli do wszystkich włamywaczy dzięki próbkom DNA.

Funkcjonariusze prowadzili śledztwa dotyczące siedmiu podobnych włamań do małych sklepów jubilerskich w rejonie Paryża, do których doszło pod koniec 2009 roku. Dowody opierające się na próbkach DNA zebranych na miejscu jednego z włamań naprowadziły policjantów na ślad 41-letniego mężczyzny oraz jego 32-letniego kuzyna i 56-letniego ojca kuzyna. Pięć innych osób należących do tej rodziny jest oskarżonych o sprzedawanie ukradzionej biżuterii.

Całą ósemkę zatrzymano w ubiegłym tygodniu w Saint-Denis na północ od Paryża. Podczas przeszukań w ich mieszkaniach policjanci znaleźli biżuterię, pistolet, urządzenia, za pomocą których przewiercali mury, i co najmniej 20 tys. euro w gotówce.

Czterech jubilerów rozpoznało przedmioty ukradzione z ich sklepów.

Trzem zatrzymanym osobom postawiono zarzuty kradzieży. Zostali aresztowani i nie przyznają się do winy. Pięć pozostałych osób, oskarżonych o posiadania i sprzedawanie kradzionej biżuterii, przyznało się i zostało zwolnionych z aresztu.