Rezydencja w Brooklynie, w której mieszkał i tworzył Truman Capote, została wystawiona na sprzedaż. Nieruchomość osiągnęła rekordową w tej dzielnicy cenę wywoławczą 18 mln dolarów. Za taką kwotę można kupić luksusową nowojorską rezydencję.

W Nowym Jorku 18 milionów dolarów kosztuje dom z m.in. 11 sypialniami z kominkami, piwnicą na wina oraz ogrodem o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych. Ten dom można porównać do wiejskiej posiadłości w samym sercu Nowego Jorku - zachwalała nieruchomość Karen Heyman z nowojorskiego oddziału domu aukcyjnego Sotheby's.

Zbudowana w 1839 roku rezydencja w ciągu ostatnich 70 lat trzykrotnie była wystawiana na sprzedaż. W latach 50. należała do Olivera Smitha, twórcy scenografii do musicali wystawianych na Broadwayu, m.in. do "West Side Story". W 1955 roku Smith wynajął apartament w piwnicy Trumanowi Capote, który mieszkał w nim przez 10 lat. To właśnie tam powstały takie dzieła pisarza jak "Z zimną krwią" czy "Śniadanie u Tiffany'ego".

Lokalna prasa informuje, że pod nieobecność Smitha Capote organizował w rezydencji ekstrawaganckie przyjęcia, podczas których przechwalał się, że to on jest właścicielem nieruchomości.

Choć cena rezydencji jest wygórowana, to nie przewyższa ona 40 mln dolarów, które zapłaciła w ostatnim czasie Madonna za mieszkanie na Manhattanie z widokiem na Central Park.