Francuz Louis Schlesser wygrał w rywalizacji kierowców samochodów ostatni etap Rajdu Tunezji, pierwszej eliminacji mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych i triumfował w klasyfikacji generalnej. Wśród motocyklistów zwyciężył Hiszpan Marc Coma, który na ostatnim etapie zajął trzecie miejsce.

Polska załoga Łukasz Komornicki z pilotem Rafałem Martonem jadąca samochodem buggy zajęła na ostatnim etapie drugie miejsce i w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 9. pozycji. W rywalizacji motocyklistów w niedzielę na ostatnim etapie Jacek Czachor był 10., Marek Dąbrowski 11. W klasyfikacji generalnej Dąbrowski ukończył rajd na 10. pozycji, Czachor na 11.

Ostatni etap rajdu Matmata - Tozeur o długości ponad 300 km był dość trudny. Część trasy wiodła po wyschniętym słonym jeziorze, na którym zawodnicy jechali z maksymalnymi prędkościami. Dzisiaj momentami jechałem 200 km/h, ale musiałem zwolnić, bo zapaliła się kontrolka temperatury oleju w silniku. W książce drogowej było sporo błędów, zdarzały się nagle ostre zakręty, które w ogóle nie były opisane. Przez pewien czas jechaliśmy za samochodem prowadzonym przez Erica Vigouruuxa, który wzniecał tumany kurzu. Gdyby udało się nam go wcześniej wyprzedzić, wynik mógł być jeszcze lepszy - powiedział na mecie Łukasz Komornicki.